Strona Główna

O Nas

Kronika

Kontakt

Ksiązka Gości

Linki

Muzyka

Galeria

 


 

Z kroniki ZespołuCantate


Minęły wakacje – czas odpoczynku i letnich wycieczek. Członkowie Zespołu „Cantate” postanowili wspólnie spędzić trzy dni łącząc odpoczynek z poznawaniem ciekawych zakątków Wielkopolski. Oczywiście nie zabrakło również śpiewu w naszym planie. W piękny piątkowy poranek 11 lipca wyruszyliśmy na dawno oczekiwaną wycieczkę. Celem naszej podróży był Poznań i jego okolice.

Pierwszego dnia około południa dotarliśmy do Kórnika – miejsca, które zachwyciło nas z trzech powodów. Pierwszym był zamek otoczony fosą o korzeniach średniowiecznych, który przebudowany został XVIII wieku w barokowy pałac. Na terenie zamku zobaczyć można piękną meble z różnych epok i różnych krajów, wile ciekawych eksponatów oraz ogromną bibliotekę.

 

Drugim powodem naszego zachwytu było Arboretrum, które jest jednym z największych w Europie Środkowej parków dendrologicznych, urządzonym w stylu angielskim. Wiele z okazów, często o imponujących rozmiarach, ma dzisiaj 130-180 lat, najstarsze rosnące drzewa to ok. 300-letnie lipy drobnolistne. Arboretum jest częścią Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk. Wreszcie trzecim powodem naszego zauroczenia było jezioro Kórnickie po którym popłynęliśmy w rejs stateczkiem przy dźwiękach szant. Wieczorem pełni wrażeń dotarliśmy na kwatery gościnnej Parafii w Poznaniu.

 

Następnego dnia przed południem zwiedzaliśmy oddalone o 20 kilometrów od Poznania w kierunku Gniezna - Pobiedziska. Znajduje się tam Skansen Miniatur Wielkopolski oraz wystawa średniowiecznych machin oblężniczych. Po południu wróciliśmy do Poznania na tzw. Maltę. Po podróży Maltanką – parkową kolejką każdy mógł zagospodarować wolne popołudnie według własnego uznania. Ogromne jezioro maltańskie, aquapark, zoo oraz tereny spacerowe spowodowały podział członków Zespołu na mniejsze grupki zainteresowań.

 

W ostatnim dniu naszej podróży wzięliśmy udział w nabożeństwie w Poznaniu, podczas którego zaśpiewaliśmy kilka pieśni. Potem spakowaliśmy nasze bagaże do autobusu i pożegnaliśmy gościnne progi centrum parafialnego w Poznaniu. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Po dwóch godzinach intensywnego spaceru po poznańskiej Starówce i posiłku wyruszyliśmy w podróż do domu. Wszystko co dobre niestety szybko się kończy.


Aby kronika była kompletna należy dodać, iż Zespół czynnie uczestniczył w Pamiątkach Założeń w Świętoszówce – 6 lipca i w Jaworzu 17 sierpnia. Ponadto w czwartek 28 sierpnia wykonaliśmy specjalny mini koncert w Betanii dla gości z Parafii Partnerskiej w Bochkhorn. Po koncercie członkowie zespołu zostali zaproszeni na wspólne wieczorne rozmowy z grupą niemiecką i kilkoma członkami Rady Parafialnej z Jaworza.

 

Oprócz tychże wydarzeń śpiewaliśmy na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy na trzech ślubach i niestety również na jednym pogrzebie.

Jak wynika z powyższego opisu minione wakacje dla Zespołu „Cantate” nie były tylko czasem odpoczynku i wycieczek, ale również czasem aktywnego uczestnictwa w różnych wydarzeniach.

Powrót